Naukowcy UW z Nagrodami Prezesa Rady Ministrów

Dziesięcioro badaczy związanych z Uniwersytetem Warszawskim zostało laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia są przyznawane w trzech kategoriach: za osiągnięcia w działalności naukowej, wdrożeniowej lub artystycznej, za osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego oraz za wyróżniającą się rozprawę doktorską.

Nagrodami Prezesa Rady Ministrów uhonorowano w tym roku 42 naukowców i jeden 13-osobowy zespół badawczy. Wyróżnienia otrzymało dziesięcioro uczonych związanych z UW.

Za osiągnięcia w działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej, nagrodę otrzymał:

• prof. Bogumił Jeziorski z Wydziału Chemii. Badacz został doceniony za osiągnięcia dotyczące teorii oddziaływań międzycząsteczkowych, teorii korelacji elektronowej, fizyki chemicznej molekuł egzotycznych oraz relatywistycznej teorii atomów i molekuł.

Laureatów z Uniwersytetu Warszawskiego do nagrody zgłosił rektor UW. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie www.gov.pl/web/premier/nagrody-premiera.

Źródło: www.uw.edu.pl

Data publikacji: 15 października 2021